Wymiana opon – dlaczego nie powinieneś jeździć na zimówkach?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeszcze kilka tygodni temu wiele osób jeździło na zimowych oponach. To normalne, bo temperatura dobowa była znacznie poniżej 7 stopni Celsjusza. Aktualnie warunki pogodowe diametralnie się zmieniły i powinniśmy zmienić opony na letnie. Dlaczego wymiana opon również w tym okresie jest ważna?

Chyba nie musimy mówić, że wymiana opon na zimę to konieczność. Poprawia jakość prowadzenia pojazdu, chroni przed opadami i niską temperaturą. Wielu kierowców uznaje jednak, że zimowe opony tak samo świetnie radzą sobie latem. To błąd!

Letnie ogumienie to bezpieczniejsza jazda!

Otóż zimowe i letnie ogumienie wykonane jest z zupełnie różnej mieszanki. Zimowe są twardsze i bardziej odporne na mróz. Ciężko znoszą jednak wysokie temperatury. Zaczynają parcieć, pękać i nie przylegają tak dobrze do asfaltu. Letnie ogumienie z kolei nie daje przyczepności na schłodzonej nawierzchni, ale wytrzymuje bardzo wysokie temperatury i idealnie przylega do drogi w cieplejsze dni.

Jak widzisz, bezpieczeństwo ma tu kluczowe znaczenie. Droga hamowania na oponach letnich jest dużo krótsza niż w tym samym okresie na zimówkach. Poza tym w grę wchodzi też wytrzymałość (letnie ogumienie dłużej pojeździ latem, a jazda na zimówkach strasznie je niszczy) oraz… oszczędności! Opony przeznaczone na ciepłe pory roku pozwalają bowiem zaoszczędzić nawet kilka procent paliwa na jednym tankowaniu!

Wymiana opon – cena nie jest wielka!

Nie warto zwlekać ze zmianą opon na letnie, bo to niedroga czynność. Za zmianę dużych, 18-calowe opony na felgach aluminiowych z czujnikami ciśnienia zapłacimy bowiem około 100-150 złotych. Im mniejsze i mniej skomplikowane obręcze, tym usługa jest tańsza. Pamiętaj, żeby przy wymianie zaznaczyć, że usługa powinna być wykonana wraz z wyważeniem i sprawdzeniem stanu opon!

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak proces obróbki CNC przekształca surowe aluminium w gotowy produkt
Jak proces obróbki CNC przekształca surowe aluminium w gotowy produkt
Poznaj fascynujący proces, w którym obróbka CNC przekształca surowe aluminium w gotowy produkt. Dowiedz się, jak technologia ta przyczynia się do stworzenia precyzyjnych elementów poprzez skrawanie, frezowanie, a następnie wykończenie.
Jak poprawić efektywność pakowania produktów za pomocą nowoczesnych rozwiązań?
Jak poprawić efektywność pakowania produktów za pomocą nowoczesnych rozwiązań?
Zapoznaj się z naszym przewodnikiem, który pomoże Ci zwiększyć efektywność pakowania produktów dzięki zastosowaniu najnowszych technologii i innowacji w branży.
Jak korporacje mogą przyczynić się do walki ze zmianą klimatu poprzez inwestycje w zrównoważone inicjatywy sadzenia drzew?
Jak korporacje mogą przyczynić się do walki ze zmianą klimatu poprzez inwestycje w zrównoważone inicjatywy sadzenia drzew?
Dowiedz się, jak korporacje mogą być kluczowymi graczami w walce ze zmianą klimatu, inwestując w zrównoważone inicjatywy sadzenia drzew.