Jak przygotować auto do sprzedaży?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Sprzedając samochód, możesz zrobić wiele rzeczy, aby otrzymać za niego jak najwięcej pieniędzy. Uzyskanie korzystnej ceny może pomóc w kupnie nowego auta. Przed sprzedażą należy dobrze się przygotować. 

Sprzedaż auta w skupie

Wiele firm proponuje pomoc w sprzedaży, oferując skup używanych samochodów. Jest to bardzo wygodna opcja, kiedy nie chcesz sprzedawać na własną rękę. Skup aut działa tak, żebyś nie musiał sam szukać nabywcy. Umowa podpisywana z firmą, jest taka, jak ta zawarta z osobą fizyczną, która kupuje samochód. Jest to na pewno wygodniejsza i szybsza opcja. Nie trzeba martwić się o zbyt wiele formalności. 

Wszystko przeprowadzane jest w komfortowy dla klienta sposób. Takie usługi ma przykładowo https://www.auto-kurek.pl/skup-aut/. Oferują oni oględziny, odbiór samochodu, profesjonalną wycenę oraz płatność gotówką. O szczegółach transakcji dowiesz się telefonicznie, więc unikniesz dodatkowego dojazdu. Firma oferuje skup samochodu bez względu na jego stan techniczny. Możesz sprzedać zarówno samochody w dobrym stanie, jak i te uszkodzone oraz wyeksploatowane. Dzięki temu nie musisz dokładać pieniędzy na naprawę starego pojazdu. Kiedy sprzedajesz swoje auto prywatnie, trwa  to dłużej i wymaga większego wysiłku. Czasami przynosi lepsze korzyści finansowe, lecz nie jest to prosta sprawa. Nie każdy ma czas i umiejętności, żeby się tym zajmować. 

Prywatna sprzedaż 

W przypadku, gdy jednak zdecydujesz się sprzedać swój samochód prywatnie, musisz przyciągnąć kupujących do sprzedaży. Zadbaj o to, by pojazd wyglądał jak najlepiej na internetowych aukcjach. Na początku musisz go dobrze go wyczyścić. Użyj w tym celu specjalnych produktów do czyszczenia samochodów. Możesz je znaleźć na stronie internetowej http://vertion.pl/. Powinno się dokładnie odkurzyć wnętrze, usunąć plamy, zabrudzenia oraz umyć szyby. Trzeba dobrać do tego odpowiednie środki czystości, żeby nie zrobić większych problemów. W przypadku, gdy auto jest w bardzo złym stanie, zainwestuj w profesjonalne mycie. Mniejsze zabrudzenia powinieneś jednak usunąć bez większego problemu. 

Następnie musisz zrobić zdjęcia, które podkreślą najlepsze cechy samochodu. Poczekaj na słoneczny dzień, następnie wykonaj je w dobrze oświetlonym i czystym otoczeniu. Zdjęcia możesz delikatnie obrobić, na przykład zwiększając nasycenie kolorów. Pamiętaj jednak o umiarze, samochód powinien wyglądać tak jak w rzeczywistości. 

Sprzedając prywatnie, musisz nie tylko poświęcić czas na przygotowanie samochodu do sprzedaży. Trzeba zebrać też odpowiednie papiery dotyczące samochodu. Dodatkowo twoim obowiązkiem będzie spotkanie się z kupującymi. Przy dokonaniu transakcji musisz wypełnić wszystkie dokumenty niezbędne do sprzedaży. 

Przygotowanie dokumentów

Wartość samochodu zależy od takich czynników, jak jego przebieg, historia oraz stan techniczny. Historia wypadków ma wpływ na wartość samochodu. Przed sprzedażą upewnij się, że wiesz o wszystkim, co wydarzyło się w okresie użytkowania pojazdu. Koniecznie przekaż te informacje kupującemu. Zbierz jak najwięcej dokumentów, żeby być przygotowanym na pokazanie ich potencjalnym nabywcom. 

Sprzedając auto, należy być uczciwym oraz dobrze przygotowanym. Wpłynie to na profesjonalne postrzeganie ciebie wśród kupujących. Jeśli jesteś pierwszym właścicielem samochodu, również to udokumentuj. Auta, które były używane tylko przez jedną osobę, są zazwyczaj bardziej wartościowe.  

Będziesz potrzebować takich dokumentów jak: dowód rejestracyjny pojazdu, karta pojazdu, ubezpieczenie OC oraz dowód własności samochodu. 

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wymiana opon – dlaczego nie powinieneś jeździć na zimówkach?
Wymiana opon – dlaczego nie powinieneś jeździć na zimówkach?
Jeszcze kilka tygodni temu wiele osób jeździło na zimowych oponach. To normalne, bo temperatura dobowa była znacznie poniżej 7 stopni […]
Czy drobne uszkodzenia lakieru warto naprawiać samodzielnie?
Czy drobne uszkodzenia lakieru warto naprawiać samodzielnie?
Poznaj zalety i ryzyka samodzielnego naprawiania niewielkich uszkodzeń lakieru samochodowego. Zrozum, kiedy lepiej skorzystać z profesjonalnych usług lakierniczych.
Poradnik wyboru idealnego pieca konwekcyjno-parowego dla twojej restauracji
Poradnik wyboru idealnego pieca konwekcyjno-parowego dla twojej restauracji
Odkryj wskazówki na temat wybierania pieca konwekcyjno-parowego, dowiedz się jakiej aparatury potrzebuje twoja restauracja dla skutecznego gotowania. Najlepsze porady od branżowych specjalistów.