728 x 90

Akcesoria do mycia samochodu. Jakie wybrać dla klientów?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Akcesoria do mycia samochodu. Jakie wybrać dla klientów?

Odpowiednio dobrane akcesoria do mycia samochodu będą niezbędne, jeśli chcemy, aby ostateczny efekt był perfekcyjny. 

Odpowiednio dobrane akcesoria do mycia samochodu będą niezbędne, jeśli chcemy, aby ostateczny efekt był perfekcyjny. 

Potrzebujemy dwóch wiader, jednego do mycia, drugiego do płukania. Musimy również nabyć szampon oraz pianę aktywną, a do tego wszystkiego pianownicę, aby odpowiednio rozprowadzić produkty. Nie zapomnijmy o ściereczce z mikrofibry, która świetnie się nadaje do osuszania powierzchni bez pozostawiania smug.

Ściereczki/ręczniki z mikrofibry

Są wielokrotnego użytku, a do tego mają zdolność zatrzymywania dużej ilości wody.  Można ich używać w kółko, co pozwala zaoszczędzić pieniądze.

Idealnie nadają się do powierzchni malowanych i szklanych. Najlepsze ręczniki z mikrofibry są zaprojektowane tak, aby nie pozostawiać smug i plam. Bardziej szorstkie materiały mogą porysować lakier pojazdu i pozostawić kłaczki.

Wiaderko

Obecnie na rynku można zaopatrzyć się w specjalne wiadra do mycia samochodu. Posiadają rozwiązania, które zatrzymują brud na dnie wiadra, tym samym pozwalając na zmniejszenie ryzyka zarysowań.

Piana aktywna

Piana aktywna to wysoce skoncentrowany produkt służący do wstępnego mycia. Jest silnie pieniący, rozluźnia i usuwa brud drogowy z powierzchni lakieru przed myciem pojazdu. Jest całkowicie neutralny pod względem pH, nie zawiera silnych środków czyszczących i jest bezpieczny dla powłoki ceramicznej i wosku.

Pianownica

Pianownica to sprzęt do mycia samochodu, który miesza idealną ilość mydła, wody i powietrza, aby wytworzyć gęstą pianę, którą następnie możesz rozprowadzić na całym samochodzie. Zawsze używaj ciepłej wody, ponieważ pomaga to lepiej napowietrzyć mieszankę.

Szampon

Szampon do samochodu sprawdzi się w przypadku zabrudzeń o niskiej intensywności. Nie podoła on jednak np. podczas mycia ciężarówki, która wróciła z długiej trasy. Szampon ma bardzo silne działanie myjące, dlatego jest stosowany podczas usuwania zabrudzeń z tłuszczu, osadów asfaltowych czy smoły. Użyty prawidłowo – zgodnie z zaleceniami na etykiecie – jest bardzo bezpieczny dla karoserii.

Zdjęcie główne: Karolina Grabowska/pexels.com

acarassist
REDAKTOR
PROFIL

Polecane wpisy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *