Akcesoria do mycia samochodu. Jakie wybrać dla klientów?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiednio dobrane akcesoria do mycia samochodu będą niezbędne, jeśli chcemy, aby ostateczny efekt był perfekcyjny. 

Potrzebujemy dwóch wiader, jednego do mycia, drugiego do płukania. Musimy również nabyć szampon oraz pianę aktywną, a do tego wszystkiego pianownicę, aby odpowiednio rozprowadzić produkty. Nie zapomnijmy o ściereczce z mikrofibry, która świetnie się nadaje do osuszania powierzchni bez pozostawiania smug.

Ściereczki/ręczniki z mikrofibry

Są wielokrotnego użytku, a do tego mają zdolność zatrzymywania dużej ilości wody.  Można ich używać w kółko, co pozwala zaoszczędzić pieniądze.

Idealnie nadają się do powierzchni malowanych i szklanych. Najlepsze ręczniki z mikrofibry są zaprojektowane tak, aby nie pozostawiać smug i plam. Bardziej szorstkie materiały mogą porysować lakier pojazdu i pozostawić kłaczki.

Wiaderko

Obecnie na rynku można zaopatrzyć się w specjalne wiadra do mycia samochodu. Posiadają rozwiązania, które zatrzymują brud na dnie wiadra, tym samym pozwalając na zmniejszenie ryzyka zarysowań.

Piana aktywna

Piana aktywna to wysoce skoncentrowany produkt służący do wstępnego mycia. Jest silnie pieniący, rozluźnia i usuwa brud drogowy z powierzchni lakieru przed myciem pojazdu. Jest całkowicie neutralny pod względem pH, nie zawiera silnych środków czyszczących i jest bezpieczny dla powłoki ceramicznej i wosku.

Pianownica

Pianownica to sprzęt do mycia samochodu, który miesza idealną ilość mydła, wody i powietrza, aby wytworzyć gęstą pianę, którą następnie możesz rozprowadzić na całym samochodzie. Zawsze używaj ciepłej wody, ponieważ pomaga to lepiej napowietrzyć mieszankę.

Szampon

Szampon do samochodu sprawdzi się w przypadku zabrudzeń o niskiej intensywności. Nie podoła on jednak np. podczas mycia ciężarówki, która wróciła z długiej trasy. Szampon ma bardzo silne działanie myjące, dlatego jest stosowany podczas usuwania zabrudzeń z tłuszczu, osadów asfaltowych czy smoły. Użyty prawidłowo – zgodnie z zaleceniami na etykiecie – jest bardzo bezpieczny dla karoserii.

Zdjęcie główne: Karolina Grabowska/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednie rolki do taśmociągów: poradnik dla przemysłu
Jak wybrać odpowiednie rolki do taśmociągów: poradnik dla przemysłu
Znajdź idealne rolki dla swojego taśmociągu! Dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru, aby nie tylko zwiększyć efektywność swojego sprzętu, ale także poprawić bezpieczeństwo w miejscu pracy.
Jak prawidłowo dobrać końcówki wydechu do twojego pojazdu?
Jak prawidłowo dobrać końcówki wydechu do twojego pojazdu?
Zdalnego wyboru oraz dostosowania końcowek wydechowych do samochodu? Odpowiedni dobór może przynieść korzyści nie tylko estetyczne, ale także praktyczne. Dowiedz się więcej.
Czy warto do Holandii jechać busem?
Czy warto do Holandii jechać busem?
Rozważasz podróż do Holandii busem? Poznaj wszystkie zalety i wady takiego rozwiązania, aby podjąć świadomą decyzję i cieszyć się komfortową podróżą.